Jak pomóc dziecku z Aspergerem?

Jestem mamą 10 letniego 2 lata temu stwierdzono u syna asparger. Różnie bywało z jego zachowaniami. Wakacje przebiegły dobrze początek w szkole był dobry od 2 tygodniu nasiliły się ataki złości w szkole atakuje nauczycieli mnie wieczorem dzisiaj też po całym dniu zabawy też chciał w paść złość zawinełam w koc i szybko przeszło w poniedziałek odbierając go ze szkoły niepoznał mnie wieczorem tak zaczął szaleć że walczyłam z nim 1,5 godziny. Proszę o pomoc.

Należy jak najszybciej poszukać terapii, która zostanie dopasowana do potrzeb i możliwości dziecka, która zagwarantuje pracę nad rozwojem jego społecznych umiejętności.

Konieczny jest konkat z psychologiem, który będzie regularnie (to podstawa) pracował z dzieckiem nad prawidłowym komunikowaniu swoich uczuć oraz (to bardzo ważne w tym przypadku) rozpoznawania zachowań i intencji innych oraz przestrzegania zasad w kontaktach z innymi.

To oczywiście duże uproszczenie (dochodzi przecież jeszcze cała terapia w zakresie zaburzeń integracji sensorycznej) ale chciałem tym Pani uzmysłowić potrzebę takiej terapii.

Ziołolecznictwo dysponuje surowcami wspomagającymi zaburzenia trawienne, nastrojowe, odpornościowe. Jednocześnie nie należy samodzielnie wprowadzać żadnych środków uspokajających (niestety jest to bardzo częste działanie) nawet roślinnych. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu - jeśli pojawi się taka konieczność, jednak priorytetem jest tutaj wizyta u pediatry.

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl