Jak pomóc mamie z nerwicą?

Moja mama ma nerwicę, nie może np. wytrzymać, jeśli na moim biurku leżą jakieś przedmioty; zamknięcie drzwi pokoju nie pomaga - nawet świadomość, że one tam leżą doprowadza ją do szału. Co robić, żeby jej pomóc? Robić to, co jej sprawia ulgę czy ignorować jej wymagania?

Witam,

sytuacja nie jest łatwa, wierzę, że opisywane przez Panią doświadczenia rodzą wiele emocji, przykrości i utrudniają wzajemne relacje.
Nie ma jednoznacznej recepty wskazującej jakie sposoby powinna Pani zastosować by uleczyć sytuację. By wspierać osobę zmagającą się z nerwicą, potrzebna jest siła, cierpliwość i wiedza dotyczące specyfiki tej choroby.
.Mam przekonanie, że ważna jest Pani troska o siebie i swoje zasoby, dzięki temu będzie Pani mogła poradzić sobie w ciężkich chwilach, pokonać kryzysy związane z chorobą Mamy.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571

Pomóc Pani mamie może jedynie specjalista, Pani może wspierać ze swojej strony oddziaływania terapeutyczne bądż farmakologiczne swoją pełną cierpliwości i wyrozumiałości postawą wobec mamy. Pani mama powinna skorzystać z pomocy oferowanej np. przez Psychodnie Zdrowia Psychicznego. Pani swoje własne emocje, nastawienie i zachowania również może skonsultowac z psychologiem, który podpowie jak zachowywać się w każdej konkretnej sytuacji, gdyż tak jak Pani podała przykład w wiadomości, widac, że kazda osoba cierpiąca na nerwcię, będzie reagowała w swoj indywidualny sposob na różne sytuacje. Potrzebne jest podejście indywidualne.
Pozdrawiam, Małgorzata Mazurek