Problem z komunikacją z mamą

Problem z moja mama...Jestem mezatka od dwóch lat.Ale problem z mama był zawsze.Nie pracuje,siedzi w domu i nic nie robi!Wszystkich sie czepia,obraza i nikogo nie szanuje.Interesuje sie zyciem wszystkich a o swoim zapomina.Poniza nas i Tate,którego mi szkoda.A on na to wszystko pozwala.Jest fałszywa!A wszyscy to rodziny patalogiczne.A najgorsze jest to ze pije i to codziennie.Jak z nia sobie poradzic?Nie da sie z nia porozmawiac bo my wszyscy mamy myslenie małych dzieci i zaraz jest kłótnia.

Witam,

wyobrażam sobie, że taka sytuacja jest niełatwa i ciężko zebrać siły,żeby poradzić sobie z problemem, który Pani opisuje. Myślę, że warto byłoby złożyć wniosek z prośba o wgląd w sprawę i pomoc, do Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Urzędzie Gminnym lub Ośrodku Pomocy Społecznej. Uzyska tam Pani pomoc od specjalistów, którzy zostali powołani w celu rozwiązywania problemów w rodzinie.
Zachęcam Panią również do poszukania wsparcia i pomocy psychologicznej (psycholog psychoterapeuta w Rejonowej Poradni Zdrowia Psychicznego - pomoc w ramach NFZ), które pozwoliłoby Pani poradzić sobie z sytuacją i obciążeniami, z którymi walczyła Pani prawdopodobnie przez lata. Życzę powodzenia!

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=nf

Dzień dobry,

Mamę może Pani namawiać na podjęcie leczenia np.: w Poradni Leczenia Uzależnień, Poradni Zdrowia Psychicznego.
A sama Pani również może skorzystać z pomocy - czy to w Por.Leczenia Uzależnień (oferta dla członków rodzin z problemem uzależnienia), czy znajdując psychoterapeutę w PZP (NFZ) lub prywatnie.

Dzień dobry
Gdy mama zachowuje się niestosownie, warto się bronić np. wychodząc do innego pokoju. Jeśli nie da się namówić na leczenie, to może Pani z tatą zacząć chodzić na grupy osób, w których też jest problem alkoholowy. Może jest też możliwość skorzystania z DDDD? (dorosłe dzieci dysfunkcyjnych domów).
Potrzebna będzie też pomoc z zewnątrz, np.:
https://www.gliwice.eu/miasto/opieka-medyczna-i-spoleczna/pomoc-spoleczna/pomoc-uzaleznionym

Życzę cierpliwości i stanowczości w relacji z mamą. Alkoholizm to choroba...

Dzień dobry, obawiam się, że dopóki pani mama nie podejmie leczenia odwykowego niewiele się w pani domu zmieni - mam tu na myśli psychoterapię uzależnień nie odtrucie w szpitalu. Pani z kolei namawiam do wzięcia udziału w grupie samopomocy jak DDA. Pozdrawiam