Problemy ze snem przy stresie z powodu DDA

Witam mam straszne kłopoty ze stresem ponieważ mam ojca alkoholika który znęca się psychicznie nad moją rodziną i robi awantury nie umiem już sobie poradzić sam z lękiem przed następną awanturą

Witam. Pomocy oraz podjęcia odpowiedniego leczenia w tej sytuacji wymaga przede wszystkim Pański ojciec. Jeżeli jest agresywny w stosunku do rodziny podczas kolejnej awantury powinni wezwać Państwo policję, która ma prawo skierować go na okresową obserwację psychiatryczną, gdzie może zostać podjęte leczenie odwykowe. Państwo natomiast mogą skorzystać z pomocy Poradni Zdrowia Psychicznego, niektóre z takich placówek mają również poradnie dla osób współuzależnionych od alkoholu.

Witam, ponieważ to Pan ponosi także konsekwencje o jakich Pan pisze doradzę by umówił się Pan na wizytę do specjalisty psychoterapii uzależnień w swoim mieście, gdzie dokładnie omówicie wspólnie sytuacje i zastanowicie się nad sposobami motywacji ojca do leczenia odwykowego, warto nie być samemu z problemem i porozmawiać o tej sytuacji z osobą, która się na tym zna poprzez pracę z osobami uzależnionymi. Warto także samemu sobie pomóc( lęk przed kolejnym atakiem agresji ze strony ojca, własne emocje w związku z jego piciem, lęk,złość, żal) i odbyć spotkanie zarówno w ramach NFZ w Poradni to czas oczekiwania do ok 1 miesiąca lub prywatnie(niestety odpłatnie) czas oczekiwania na wizytę w granicach 2-7dni. Proszę zgłosić się po pomoc, pozdrawiam.