Jak pomóc matce uzależnionej w odstawieniu alkoholu?

Witam!Moja mama odstawila alkohol po długim ciągu teraz mówi ze wlaczam jej paralizator ze to działa przechodzi przez nią i ja zabija od środka strasznie się martwie co powinnam zrobić? Dziekuje

Witam Panią,
proszę zachęcić mamę do wizyty u specjalisty. Wskazana jest konsultacja psychiatryczna, aby ocenić poziom uzależnienia i aktualny stan psychiczny mamy oraz aby podjąć decyzję o rodzaju pomocy, jakiej mama potrzebuje teraz i w przyszłości. Po długim ciągu alkoholowym, w zespole abstynencyjnym, mogą uaktywnić się stany psychotyczne, niebezpieczne dla pacjenta.