Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc mężowi, który prawdopodobnie ma depresję?

Witam.Piszę do Was,bo mam wielki problem z mężem,prawdopodobnie ma depresję,bo żle się z nim dzieje.Obecnie nie ma stałej pracy,złapałam go parę razy na hazardzie,jest dla mnie nie miły,wręcz oschły w dodatku potrafi zniknąć bez śladu na parę dni,wyłączyć telefon i cisza.Ja płaczę,denerwuję się,bo go nie ma i sie bardzo o niego boję.W dodatku jego mama ciągle się wtrąca i ciągle go wzywa i tak stoi miedzy młote,a kowadłem.Niewiem co robić,proszę pomóżcie mi,nie chcę go stracić.Pozdrawiam.Agata.
KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu

Leczenie depresji u dzieci

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie są sposoby leczenia depresji u dzieci.

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec....w jakie wspoluzaleznienia Pani wchodzii dlaczego, oraz jak z tego wyjsc... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0

Szanowna Pani,

warto rozpocząć od rozmowy z mężem, co Panią martwi w jego zachowaniu, czy jego również oraz co państwo zrobią z faktem, że Pani ma takie odczucia a nie inne. Być może mąż podzieli Pani zdanie w pewnych kwestiach i zgodzi się na rozmowę z Panią o tym, jak można rozwiązać te problemy, lub z psychologiem.

Jeśli nie, wówczas nie ma Pani możliwości zmusić go do pomocy, ale może Pani sama zgłosić się do psychologa, jak radzić sobie w chwili, gdy druga osoba nie chce zmiany, oraz jak można ją motywować (w tym konkretnym przypadku), bo tu rady będą zbyt ogólne.
Warto też pomyśleć nad wsparciem innych bliskich osób. Czy kogoś jeszcze martwi zachowanie męża i chciałby z nim o tym porozmawiać?

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org

Absolwentka psychologii o specjalności wychowawczej. Założycielka Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy