Sposób wychowywania dzieci przez męża

Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie tego czy powinnam zgłosić gdzieś zachowanie poniżające mojego 11 letniego syna , oraz ciągłe ubliżanie mi przy dzieciach , brak szacunku do mojej pracy, ponieważ zarabiam mniej pieniędzy niż mąż.Ciągłe wypominanie jego ciężkiej pracy na rzecz rodzinie, ale po ubliżaniu dziecku próba rekompensaty w postaci kupienia wymarzonej rzeczy bądz obietnica czegoś wspaniałego.Mąż twierdzi ,że nie jest tyranem a jedynie twardo wychowuje dzieci. Dziękuję .

Jeśli nie pomagają rozmowy, stawianie granic, jasne komunikowanie swoich potrzeb, oczekiwań oraz tego, czego Pani nie akceptuje, warto spróbować psychoterapii par i małżeństw. Pomoże to Państwu w "dogadaniu" się do co wspólnych celów i metod wychowawczych, a także wspólnych wartości i zasad w małżeństwie, a także pomoże w dokonaniu zmiany, która-jak rozumiem- jest Pani potrzebna.

Szanowna Pani,

jeśli własne próby interwencji oraz wsparcie w tym bliskich (przyjaciół, rodziny) nie pomaga, wówczas można zaproponować mężowi terapię par. Jeśli nie będzie nią zainteresowany, ma Pani jeszcze możliwość wpływu na własne dobro i udać się do psychologa celem nauczenia się, jak stawiać granice, komunikować się z mężem, chronić dziecko i uczyć je jak sobie radzić w tej sytuacji oraz jak ustalić z mężem przyszłość małżeństwa, jeżeli nic się nie zmieni.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org