Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 0 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc mojej córce w odchudzaniu?

Jak odchudzić córkę? Ma 14lat, waży 73kg i ma 169cm wzrostu. Próbowała różnych diet, odstawić slodycze, lecz wytrzymywała niecały dzień :( Ogólnie ma grube uda i duży brzuch. Je dość nieregularnie, niektóre posiłki nie są zdrowe. Wody wypija mało, góra 2 szklanki na dobę. Bardzo chciałaby schudnąć do 60kg, ponieważ teraz bardzo źle się czuję z tą wagą. Chciała zacząć biegać lub ćwiczyć, ale wstydzi się tego robić gdziekolwiek. Ćwiczy jedynie na wf, nigdzie więcej. Bardzo proszę o pomoc jak schudnąć i jak odstawić słodycze. W ile zajęłoby jej schudniecie 13kg?
KOBIETA, 40 LAT 1 tygodni temu

Błędy w dietach odchudzających

Dzień dobry,
zdrowe i bezpieczne odchudzanie to około 0,5 - 1kg tygodniowo. Lepiej wolniej a efektywniej. Córka nie może stosować zbyt drastycznej diety po pierwsze ze względów zdrowotnych, młodego wieku oraz z pewnością szybko się zrazi.
Powinna ćwiczyć i jak najwięcej się ruszać. Przecież na siłownie czy place do gier nie chodzą jedynie szczupli ludzie...Proponuje też rower, bieganie, basen itp.
Nie ma innego zdrowego i bezpiecznego sposobu na odchudzanie jak właściwa dieta i aktywność fizyczna. Jeżeli chodzi o dietę to współpracuję z wieloma młodymi ludźmi i efekty są bardzo dobre. Wystarczy zachęcić dziecko do diety. Skomponować smaczny i zdrowy jadłospis, dostosowany do oczekiwań i smaków dziecka. Nawet niezdrowe fast foody można zrobić w domu w wersji fit :)
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Blogi:
wp fitness
https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/
Kafeteria.pl
https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/
Instagram:
https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl
ABC zdrowie
https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy