Jak pomóc mojej dziewczyne, którą próbowano zgwałcić?

Moja dziewczyna miała niemiłą sytuację w przeszłości, chodzi o próbę gwałtu, ale udało jej się wyrwać i teraz ona nie ma żadnej przyjemności, boi się - co mam zrobić by jej pomóc? Czekam na szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Przemoc seksualna pozostawia trwały ślad w psychice ofiary. Pana dziewczyna od czasu tamtego zdarzenia może każdą aktywność seksualną odbierać jako wrogą i nieprzyjemną. Warto zachęcić ją do wizyty u psychologa lub seksuologa, żeby mogła pracować nad trudnymi emocjami i przeżyciami wywołanymi próbą gwałtu.
Pan natomiast może ją wspierać i otaczać czułością. Warto jednak, żeby rozmawiał Pan z nią na temat jej oczekiwań, jakie ma względem Pana oraz tego, na jaką formę kontaktu fizycznego jest w tej chwili gotowa. Dostosowanie się do jej potrzeb i pokazanie jej, że może czuć się z Panem bezpieczna, może wpłynąć pozytywnie na jej postawę względem Pana i kontaktów fizycznych.

Pozdrawiam