Jak pomóc sobie z początkami depresji?

Mam 28 lat mam dwójkę dzieci i partnera który pracuje w delegacjach.. wyjeżdża na cały tydzień wraca w weekend. Przez ten cały tydzień jestem sama. nie pracuje bo zajmuje się synem który ma stwierdzone upośledzenie lekkie. Ostanio dopada samotność. Wciąż jestem smutna chxe mi się płakać. I wciąż szukaM u siebie jakiejs choroby. Wystarczy ze coś mnie zakluje A ja już czytam co to może być i sie nakrecam. Czuję się nieszczęśliwa wciąż żyje z jakąś obawą.dobrze jest gdy partner jest w domu

Dzień Dobry Pani,

Rozumiem, tak jak potrafię, że przeżywa Pani samotność, dużą odpowiedzialność, przeciążenie psychiczne i fizyczne, być może też i rozczarowanie, związane z planami wobec związku, w którym się Pani znalazła.

Potrzebuje Pani wspierającej rozmowy - sugeruję skorzystanie z usług psychologa, żeby mogła Pani nauczyć się zadbać o swoje potrzeby, by radzić sobie w nowy, inny sposób, mogła zredukować emocje negatywne związane z Pani obecną sytuacją.

Może Pani skorzystać z pomocy psychologa w ramach NFZ-tu (o skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu) lub prywatnie.

Proszę zadbać o siebie, gdyż jeśli Pani nie zadba o siebie, to byłoby coraz trudniej zadbać Pani o Dzieci, które bardzo Pani potrzebują...

Proszę porozmawiać z Partnerem, i ustalić, kiedy jest w domu aby uczestniczył w swoich 100 % w opiece nad Dziećmi, a dla siebie proszę zarządzić aby miała Pani np. 2 godziny tylko dla siebie, kiedy będzie Pani mogła, nic nie robić, np. poleżeć sama w innym pokoju, posłuchać relaksacyjnej muzyki, czy też spotkać się z koleżanką, czyli pozwolić sobie na przyjemność...tylko dla siebie...

Gdyby miała Pani życzenie na rozmowę ze mną, zapraszam Panią do kontaktu na Skype lub telefonicznie.

Życzę Pani troskliwego zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej
Tel. 502 749 605

Witam, warto skorzystać z pomocy psychologa, znaleźć grupę wsparcia, tak aby mogła Pani podzielić się swoimi troskami z kimś zaufanym, kto poświęci Pani swój czas i uwagę. Na początek może Pani skorzystać z konsultacji online. Zastanowić się nad przyczyną która powoduje że ciągle się Pani zamartwia. Warto również zniwelować skutki stresu np. ćwiczeniami, muzyką relaksacyjną, joga, poświęcić trochę czasu sobie. Proszę się zastanowić co lubi Pani robić, co sprawia Pani przyjemność, czy mogą to być zajęcia grupowe w trakcie których będzie się Pani mogła cieszyć kontaktem z innymi. Czy ma Pani możliwość współdzielić opiekę nad dziećmi, tak aby znaleźć czas również dla siebie? Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl