Jak pomóc sobie z trzeźwiejącym alkoholikiem?

K40l.Mam ojca trzeźwiejącego alkoholika po leczeniu w przychodni Wytrzymał pół roku potem pił ponad m-c, gdzie przed leczeniem co 2,3tygodnie pił przez tydzień. Mama siostra(która już nie mieszka razem z nami)brat nie chcą przeprowadzać interwencji bronią go. Ma niebieską kartę ale mama mi też założyła chociaż to ja wzywałam policję.Po mojej interwencji dom jest pod szczegól nadzorem.Rodzice i siostra czepiają się mnie.Niemogę pracować bo choruję.Boję się żeby nie doszło tragedii co robić?

Mgr Marek Lisowski

Jeżeli istnieje zagrożenie zdrowia i przemoc może Pani wystąpić na drogę prawną albo po prostu odseparować się, wyprowadzić.

Witam, proszę skorzystać z rozmowy z psychologiem w poradni leczenia uzależnień, lub ośrodka interwencji kryzysowej, aby zastanowić się nad całą sytuacją, jakie ma Pani możliwości.
Pozdrawiam serdecznie