Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc synowi odnaleźć się na studiach?

Moj syn rozpoczol studia ,nie moze sie skoncentrowac bardzo sie stresuje ,zapomina o blachych sprawach ,nie umie znalezc kontaktu z ruwiesnikami,im bardziej chce wypasc dobrze to ze stresu nic mu nie wychodzi i odczuwa pustke wglowie,nie wie co ma robic i jak sie zachowac czy to moze byc depresja czy stresi jak moge mu pomoc .
KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu

Czy depresja jest chorobą śmiertelną?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Jest przyczyną wielu przykrych dolegliwości, czy jednak może doprowadzić do śmierci? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam Panią Serdecznie,

W życiu Pani Syna pojawił się nowy etap, a za nim wyzwania.
Proszę, by Syn nie zwlekał i skontaktował się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i ewentualnej psychoterapii.

Życzę Pani i Synowi tylko pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Pani syn rozpoczął nowy etap w swoim życiu. Studia to nowe miejsca, nowi ludzie, nowe wymagania, ale też nowe oczekiwania, generalnie sporo zmian. To trudny czas. Z Pani listu nie wynika, jak długo trwa ten stan. Czy jest to początek studiów i takie zachowanie jest normalne i potrzeba czasu, aby się zaaklimatyzował, czy może trwa już długo lub jest na tyle trudne, że nie pozwala mu funkcjonować. Zachęcam do konsultacji psychologicznej Pani syna, która pomoże zidentyfikować trudności i ustalić, co można zrobić, aby przezwyciężyć trudności. Czy potrzebna jest dłuższa terapia, czy wystarczy kilka spotkań z psychoterapeutą, a może jeszcze inne rozwiązanie? Warto o to zadbać, aby czas studiów był satysfakcjonujący dla Pani syna i pozwoli nie tylko zdobyć wiedzę, ale również nawiązać dobre kontakty z rówieśnikami.
Jeżeli Pani syn zdecyduje się na konsultację psychologiczną, zapraszam do kontaktu ze mną, numer telefonu znajdzie Pani w zakładce O mnie. Przyjmuję indywidualnie w dwóch miejscach w Warszawie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy