Jak pomóc synowi, który się tnie?

mój syn tnie sobie ręce jak ma jakieś problemy np stracił prace jak mu pomóc skoro jest pełnoletni i nie chce się leczyć poza tym nie wiem gdzie w Krakowie są specjaliści i kto mógłby mu pomóc
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Co wpływa na pewność siebie?

Każdy z nas chciałby być przebojowy i pewny siebie. jak do tego dojść? Warto wiedzieć przede wszystkim, co wpływa na naszą pewność siebie. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Jeżeli syn sam nie będzie chciał pomocy, to niestety nie może Pani go zmusić. Jeżeli się zdecyduje, może udać się do psychiatry, zostanie przyjęty bez skierowania i w krótkim terminie. By znaleźć psychiatrę, można skorzystać z Całodobowej Informacji Medycznej 12 661 22 40.
Psychiatra lub lekarz pierwszego kontaktu może wypisać skierowanie do Poradni Psychologicznej lub Poradni Zdrowia Psychicznego - jest ich kilkanaście na terenie Krakowa, udzielają porad lub psychoterapii refundowanych przez NFZ. Niestety trzeba się liczyć z oczekiwaniem na termin (różne, warto porównać). Załączam wykaz poradni:
http://profilaktykadepresji.malopolska.pl/lista-poradni/
W awaryjnej sytuacji można skorzystać z Ośrodka Interwencji Kryzysowej na ul. Radziwiłłowskiej
http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej/5251
Jest także dużo gabinetów prywatnych, gdzie trzeba się jednak liczyć z dość wysokim kosztem wizyt.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

0

Dzień dobry,

Pani co najwyżej może namawiać syna na podjęcie leczenia.
Najlepiej jak syn uda się do lekarza psychiatry oraz psychoterapeuty, którzy zaproponują najlepszą formę leczenia (farmakoterapia i/lub psychoterapia).
Pomoc można uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ) lub prywatnie. Można również rozpatrzyć leczenie na oddziale szpitalnym - tutaj link do niektórych oddziałów: http://www.zaburzeniaosobowosci.pl/gdzie-sie-leczyc/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty