Jak poprawić komunikację seksualną?

Dzień dobry, Mam 24 lata i jest w półtora rocznym związku z partnerem na odległość. Staramy się spotykać weekendami, czasami nawet co dwa tygodnie. Ostatnio zauważyłem, że ma problem aby rozmawiać ze mną o sprawach intymnych. Wcześniej nie było takiego problemu. Tak jakby stał się mniej czuły, unika tematów seksualnych. Kiedy mówię, że mam na niego "ochotę", zbywa mnie trochę, zmienia temat albo mówi że jest zbyt zmęczony. Takie zachowanie jest dla mnie niepokojące i zaczynam się tym poważnie martwić. Partner stwierdził że, rozmowa na taki temat już go nie kręci i znudziło to mu się. Woli się kochać kiedy się widzimy fizycznie i tylko tyle. Ja osobiście czuję potrzebę rozmawiać o naszych seksualnych potrzebach nawet jak się nie widzimy w danym momencie. On jednak nie ma takiej potrzeby. Nie wiem jak to rozwiązać, czy jest opcja żeby to zmienić bądź poprawić aby był bardziej otwarty? Taki był jeszcze w zeszłym roku. Nie miał problemu pisać o jego potrzebach seksualnych. Nie rozumiem, co teraz się zmieniło

Dzień dobry, rozumiem, że sytuacja, w której się Pan znajduje, jest trudna i powoduje niepokój. Zmiany w komunikacji seksualnej mogą wynikać z różnych czynników, takich jak stres, zmęczenie czy zmiany emocjonalne. Warto porozmawiać z partnerem w spokojnej atmosferze, bez presji, i wyjaśnić, jak się Pan czuje. Proszę spróbować zapytać, czy coś go martwi lub czy jest coś, o czym chciałby porozmawiać. Wspólne poszukiwanie rozwiązań może pomóc w poprawie komunikacji. Jeśli sytuacja się nie poprawi, warto rozważyć konsultację z terapeutą par, który pomoże Wam lepiej zrozumieć swoje potrzeby i oczekiwania.