Problemy z komunikacją między narzeczonymi

Mam problem z moim narzeczonym. Głównie chodzi o to że on raz jest taki czuły, kochany, wyrozumiały, dobrze się rozumiemy i jest wszystko wspaniale, ale wystarczy byle drobiazg żeby go zdenerwować i wtedy całą złość wyładowywuje na mnie, krzyczy, ma o wszystko pretensje, obraża mnie słowami. Wtedy czuje się bezwartościowa i do niczego się nie nadaje. Za chwilę jak mu przejdzie to przeprasza i znów jest kochany. Jest mi bardzo przykro i nie wiem co zrobić w takiej sytuacji. Proszę o poradę.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Sytuacja, którą Pani opisała musi być dla Pani bardzo trudna, a głównym tego powodem może być brak poczucia stabilności i bezpieczeństwa w relacjach z partnerem. Przypuszczam, że może być Pani trudno wyrażać w pełni to co czuje i myśli bo obawia się Pani reakcji partnera. Warto, żeby zakomunikowała Pani to jak się czuję i jakie ma potrzeby w związku z waszą relacją. Bardzo wskazana byłaby tu również terapia par, dzięki której poznalibyście podstawy właściwej i pełnej komunikacji w związku oraz znaleźli przyczyny wybuchowości Pani partnera.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

Dzień dobry, po pierwsze zachęcam do tego, żeby stanowczo zakomunikowała pani partnerowi, że nie będzie tolerować tego typu wybuchów złości. Jeżeli nie przyniesie to zmiany zachęcam do konsultacji u terapeuty pracującego z parami, który zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.