Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z komunikacją między narzeczonymi

Mam problem z moim narzeczonym. Głównie chodzi o to że on raz jest taki czuły, kochany, wyrozumiały, dobrze się rozumiemy i jest wszystko wspaniale, ale wystarczy byle drobiazg żeby go zdenerwować i wtedy całą złość wyładowywuje na mnie, krzyczy, ma o wszystko pretensje, obraża mnie słowami. Wtedy czuje się bezwartościowa i do niczego się nie nadaje. Za chwilę jak mu przejdzie to przeprasza i znów jest kochany. Jest mi bardzo przykro i nie wiem co zrobić w takiej sytuacji. Proszę o poradę.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Jak zerwać z partnerem?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
Mgr Michał Pyter Psycholog
60 poziom zaufania

Witam.
Sytuacja, którą Pani opisała musi być dla Pani bardzo trudna, a głównym tego powodem może być brak poczucia stabilności i bezpieczeństwa w relacjach z partnerem. Przypuszczam, że może być Pani trudno wyrażać w pełni to co czuje i myśli bo obawia się Pani reakcji partnera. Warto, żeby zakomunikowała Pani to jak się czuję i jakie ma potrzeby w związku z waszą relacją. Bardzo wskazana byłaby tu również terapia par, dzięki której poznalibyście podstawy właściwej i pełnej komunikacji w związku oraz znaleźli przyczyny wybuchowości Pani partnera.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie 4-letniego szkolenia.
0

Dzień dobry, po pierwsze zachęcam do tego, żeby stanowczo zakomunikowała pani partnerowi, że nie będzie tolerować tego typu wybuchów złości. Jeżeli nie przyniesie to zmiany zachęcam do konsultacji u terapeuty pracującego z parami, który zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy