Jak postępować z narzeczonym?

Witam. Nie wiem co mam myśleć i co robić. Mój narzeczony całe dnie spędza poza domem a jak mu mówię żeby przyszedł do domu to twierdzi że nie jest niewolnikiem i nie będę mu mówiła co ma robić. Ja poprostu chciałabym to mieć chociaż trochę dla siebie to chyba normalne tak jak już wróci wieczorem do domu a bywa że nie wraca bo imprezuje to jest inny facet czuły miłe i cały czas powtarza że mnie kocha i wszystko jest dobrze. Czuje się tak chodzby były to 2 inne osoby dlaczego tak jest? Nie potrafię odpowiedzieć sobie na to pytanie. Chodzi z kolegami a ja w domu siedzę. Zadając sobie pyta ie po co ja mu jestem potrzebna? Bardzo to kocham i nie potrafię z niego zrezygnować. Proszę o poradę z góry dziękuję

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od tego, że relacja partnerska/narzeczeńska jest relacją wymagającą nieustannej pracy obojga partnerów.

Myślę, że warto byłoby podjąć pracę terapeutyczną (rozwojową) indywidualną, celem nabycia umiejętności zadbania o swoje potrzeby oraz efektywnej komunikacji w partnerstwie.

Pod okiem psychologa/psychoterapeuty bardziej zrozumie Pani samą siebie oraz przyjrzy się Pani schematom swojego działania/przeżywania sytuacji związanych z Państwa relacją.

Warto byłoby zadać sobie samej pytania:
1. Co Pani daje ta relacja? za słowami Pani: "... i nie potrafię z niego zrezygnować... ."
2. Jaką ma dla Pani wartość?
3. Czy czuje się Pani ważna, kochana?
4. Czy to jest dla Pani model partnerstwa, którego Pani chce?
5. Czy dostrzega Pani szanse rozwojowe tej relacji?
6. Czy jest to relacja, która Panią rozwija?
7. Jaki styl życia prowadzi Pani na co dzień?
8. jakie zainteresowania/hobby? Indywidualne/wspólne?

Podsumowując, jeśli Państwo bylibyście otwarci na podjęcie wyzwania pracy w związku, nad związkiem, dla związku, warto byłoby rozważyć terapię par.

Zapraszam do współpracy rozwojowej online (via Skype/via Messenger).

Z życzeniami pomyślności i spełnienia w relacji narzeczeńskiej,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605