Problemy z komunikacją u nastoletniej pary

chłopak czasami mnie obraża, lub mowi przykre słowa,zaglada na profile innych kobietja jestem piekna i czasami to mowi.wiec gdy mnie obrazi i powie cos przykrego to mi smutno i chce mi sie plakac, duzo lez przez niego wylalam , a on wtedy mowi; o Boże kochany nie wytrzymam z toba , znowu sie obraziłas? nic takiego nie powiedzialem , jade do domu , ..i pojechal , zamiast przeprosic i pocalowac spokojnie powiedziec, to on sie unosi na mnie,dlaczego tak robi? co o nim myslicie ? czy to ma sens ?

Są Państwo w okresie, gdy oboje dopiero budujecie swoja tożsamość, poczucie wartości itp, a także uczycie się żyć w relacji z drugą połówka. Konflikty, czy docieranie się jest nieuniknione. Ważne jednak, żeby słuchać się nawzajem, nie poniżać i być uważnym na jasno komunikowane potrzeby i oczekiwania drugiego.

Dzień dobry.

Opisuje Pani dosyć typową, nastoletnią relację, w której nie do końca określono wzajemne oczekiwania i potrzeby. Jak widać, Pani postrzega ten związek bardziej poważnie. Być może, zamiast oczekiwać określonego zachowania partnera, warto poważnie porozmawiać o tym, co rzeczywiście Panią z nim łączy, a co przeszkadza?

Pozdrawiam.