Jak poradzić sobie z niskim samopoczuciem i zniechęceniem do życia?

Witam. Od kilku lat z rzadka zdarzało mi się płakać nocami. W ostatnim czasie napady płaczu się nasilają, ostatnio raz w tygodniu nie tylko w nocy. Zwykle zupełnie bez konkretnego powodu. Towarzyszą temu myśli obniżające poczucie własnej wartości, paraliżujący smutek, ogólne zniechęcenie do życia. Czasem sny o samobójstwie, roztrzęsienie, potliwość. Od ponad roku mam postępujące problemy z oczami. Radzę sobie z codziennymi obowiązkami - pracą i studiami. Rutyna mi pomaga. Proszę o poradę.

Witam Pana
Nikt nie płacze bez powodu…
Istnieje wiele przyczyn nadmiernej emocjonalności
utraty radości życia i płaczliwości.
Do najczęstszych należą stres,
brak równowagi hormonalnej, traumatyczne
przeżycia w przeszłości, lęki, depresja
Pana obniżony nastrój wynika zapewne z niskiej
samooceny
i przykrych doświadczeń z przeszłości.
Prawdopodobnie jest to depresja,
jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Depresja, jak każda choroba, jest niebezpieczna
wtedy, gdy nie jest leczona.
W leczeniu tego rodzaju zaburzeń doskonale
sprawdza się psychoterapia,
której celem jest m.in. zdobycie umiejętności
radzenia sobie ze stresem , odzyskanie równowagi
wewnętrznej i wzmocnienie poczucia własnej wartości.
Jeżeli chce Pan skutecznie pozbyć się
problemu i wyleczyć z depresji ,
to zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

Z tego co Pani pisze towarzyszy Pani ostatnio smutek i lęk w dużym nasileniu. Wynika to z myśli automatycznych, których doświadcza każdy z nas, jednak w Pani przypadku myśli te są negatywne i zaburzają Pani funkcjonowanie. Proponuję zgłosić się z problemem do psychoterapeuty, który pomoże Pani zweryfikować i podjąć pracę nad myślami jak i nad Pani samopoczuciem.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Korotko
www.bezproblemowo.pl