Co można zastosować na poprawę nastroju?

Witam, dlugo sie zastanawialam nad tym czy tu cos napisac czy poprostu pojsc do lekarza. Mam 35 lat mieszkam w niemczech od 6 lat. Od dluzszego czasu ogarnia mnie straszna niemoc bezsilnosc i brak ochoty na wszystko. Wstaje rano do pracy i nie umie juz nie plakac wracam mam to samo. Z vhlopakiem z ktorym tu zyje nie chce mi sie z nim juz rozmawiac. Potrzenuje jakies leki bo inaczej poprostu nie dam rady. Czy jest cos vo moge kupic bez recepty? Nie chce isc do lekarza:(

Witam Panią
Nikt nie płacze bez powodu…
Istnieje wiele przyczyn nadmiernej
emocjonalności i płaczliwości.
Do najczęstszych należą stres,
brak równowagi hormonalnej, traumatyczne
przeżycia w przeszłości, lęki, depresja
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani
nie występują, to fakt, że takie stany zdarzają się
dość często jest niepokojący, gdyż mogą one
doprowadzić do wielu zaburzeń.
Możliwe, że Pani obniżony nastrój wynika
z niskiej samooceny i być może przykrych
doświadczeń z przeszłości. Prawdopodobnie
jest to depresja, jednak rzetelną diagnozę można
postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Depresja, jak każda choroba, jest niebezpieczna
wtedy, gdy nie jest leczona.
W leczeniu zaburzeń nastroju, depresji doskonale
sprawdza się psychoterapia, której celem jest m.in.
zdobycie umiejętności radzenia sobie ze stresem,
wzmocnienie poczucia własnej wartości.
Zachęcam do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani zrozumieć psychiczne
konflikty powstałe na przestrzeni życia
i odzyskać równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, proszę skonsultować się z psychiatrą, psychologiem. Najlepsze efekty przynosi połączenie farmakoterapii i psychoterapii. Leki najlepiej dopasuje do Pani potrzeb lekarz. Być może Pani samopoczucie ma związek z zaburzeniami nastroju, depresją. Aby pomóc sobie w poprawie nastroju, może Pani zastanowić nad aktywnościami które sprawiają Pani przyjemność. Może spróbować Pani relaksacji, aktywności fizycznej dopasowanej do Pani możliwości w tej chwili (np. spacery), wprowadzenia drobnej zmiany w cyklu dnia. Może porozmawiać z kimś bliskim, znajomym, jeżeli nie chce Pani w tej chwili komunikować się z partnerem. Pozdrawiam serdecznie