Jak poradzić sobie z obecną sytuacją i nerwowością?

Witam. Jestem nauczycielką w klasie 1. Dzieci są niezdyscyplinowane, nie słuchają nikogo, przeszkadzają mi w trakcie zajęć, co bardzo mnie męczy. Coraz częściej nie mam ochoty chodzić do pracy, wracam z niej wykończona i tylko czekam na jakiś wolny dzień. Jestem też bardzo nerwowa, mimo że na co dzień byłam osobą dość spokojną. Co z tym zrobić? A może przesadzam i to minie?

Dzień dobry, jest to różnica pokoleniowa. Została PAni wychowana (uwarunkowana) w inny sposób niż obecne pokolenie. Aktualnie wychowuje się dzieci bezstresowo, natomiast Pani była wychowana w sposób szanujący autorytet nauczyciela (posłuszeństwo) i rzutuje to Pani teraz na swoich wychowanków (projekcja).

Pozdrawiam ;)