Jak poradzić sobie z uczuciem pustki po rozstaniu?

Pytanie do psychologa: jestem w trakcie rozstania z partnerem. Nie potrafię sobie poradzić z uczuciem pustki, najchętniej bym go zadręczyła smsami, telefonami. On jednak konsekwentnie nie odbiera. Z drugiej strony logicznie patrząc, wiem, że to związek bez przyszłości. Mimo to poczucie pustki jest tak dotkliwe, że nie potrafię skupić się na niczym innym niż On. Jak sobie z tym radzić?

Witam. Nie szukaj kontaktu z byłym na siłę. Wzbudzisz w byłym partnerze raczej zniecierpliwienie i złość. Tobie też po pewnym czasie będzie wstyd za takie zachowanie. Powstrzymaj się od próby nawiązywania lub utrzymania przyjaźni z byłym partnerem. Niepotrzebnie przedłuży to proces rozstania i udziwni Waszą relację. Pozwól sobie popłakać. Tłumienie negatywnych emocji może się objawić w końcu dolegliwościami psychosomatycznymi (np. bóle głowy czy wrzody). Może to wydawać się dziwne, ale staraj się także kontrolować swój smutek np. kiedy przychodzisz do pracy powiedz sobie, że teraz czas na obowiązki. Znajdź sobie zajęcie, realizuj swoje pasje – po prostu zacznij cieszyć się życiem. Nie odmawiaj przyjaciołom, jeśli chcą Cię wyciągnąć z domu, nawet jeśli kompletnie nie masz na to ochoty. Poza tym zawsze możesz ich zaprosić do siebie. W sprawdzonym towarzystwie łatwiej pokonać najtrudniejsze chwile. Propozycją Doris Wolf jest zrobienie listy spraw, które musisz załatwić, by przejąć życie w swoje ręce. Powinna ona zawierać takie rzeczy jak: otwarcie własnego konta, znalezienie nowego mieszkania, zmiana umowy najmu itp. Wyznacz sobie nagrodę, za każdy zrealizowany punkt. To powinno Cię bardziej zmobilizować.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza