Jak poradzić sobie ze strachem przed szkołą?

Witam, nazywam sie Karolina i mam 18 lat. Boje sie chodzic do szkoly od dlugiego czasu. Codziennie rano przed szkola boli mnie glowa, mdli mnie i chce mi sie wymiotowac. Na sama mysl o szkole pojawiaja sie te objawy, mam ochote plakac z bezsilnosci. Przeraza mnie szkola, nauczyciele, rowiesnicy. Nie lubie jak ktos krzyczy i przy nauczycielach czuje sie przytlaczana i oceniana z góry czego bardzo nie lubie. Mam slabe oceny bo nie potrafie sie skoncentrowac i zmotywowac. Jeszcze bardziej denerwuje mnie gdy rodzina i naycziciele mowia mi ze jestem leniwa i to na pewno z lenistwa. Jestem po prostu tykajaca zestresowana bomba. Szkola pochlania cala moja energie zyciowa. Nie mam ochoty na nic, na jedzenie, na rozmowe czy spotkanie z przyjaciolmi. Calymi dniami jestem przygnebiona, zestresowana i siedze zamknieta w pokoju. Moze to spowodowane jest tym ze kiedys bylam nekana przez rowiesnikow w szkole. Od tamtego czasu codziennie jestem bliska zalamania. Czy ktoś moze mi cos poradzic?

Witam Karolino,
objawy, które opisujesz mogą być wskaźnikiem lęku społecznego, to, ze kiedyś byłaś nękana przez rówieśników może być znaczące. Potrzebujesz specjalistycznego wsparcia, psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie z lękiem w sytuacjach społecznych.
Pozdrawiam serdecznie
Bożena Waluś
psychologbw@gmail.com
tel.: 696450393