Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Strach przed podróżowaniem samochodem

Witam. Mam powazny problem. Panicznie boje sie jazdy na siedzeniu pasazera w samochodzie a tym bardziej z tylu. mala przestrzen mnie przeraza, nie raz mam ochote tworzyc drzwi nawet podczas szybkiej jazdy. sam mam prawo kazdy od 2 miesiecy. zaznaczam ze duzo i ciezko pracuje, kawa, stres, papierosy itd.. co mam robic? jak sobie z tym radzic?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

Witam,
Prawdopodobnie lęk który Panu towarzyszy, ma inne podłoże ale ujawnia się jako objaw - towarzysząc Panu podczas jazdy samochodem w charakterze pasażera.Może warto byłoby spotkać się ze specjalistą psychologiem-terapeutą by wspólnie poszukać przyczyn problemu i metod prowadzących do ustąpienia objawów.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

0

Polecam zgłosić się na spotkanie z psychologiem poznawczo-behawioralnym. Lęk, jaki Pan przeżywa może mieć charakterystykę fobii, a w takim przypadku jedną z najbardziej skutecznych metod jest właśnie terapia poznawczo-behawioralna.
Dodatkowo proszę zająć się poziomem swojego stresu (o którym również Pan wzmiankuje) - polecam różnego rodzaju relaksacje (Jacobsona, Schultza, oddechowa), które pomogą Panu rozluźnić się i dzięki temu również zmniejszyć lęk. Powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy