Strach przed prowadzeniem samochodu

panika przed prowadzeniem auta zwala mnie z nóg :*wiem że wiele osob tak ma ale chcę zapytać czy może są jakieś ćwiczenia czy inne sposoby żeby się z tym uporać ;)do pobliskiej przychodni mam bardzo daleko i nie mam możliwosci aby uczęszczać na jakieś zajęcia :(bardzo proszę pomóżcie bo tak bardzo chciałam mieć to prawo jazdy a teraz jestem zdołowana . RATUNKU
KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!
Wiele osób odczuwa lęk w pierwszych tygodniach, miesiącach prowadzenia samochodu. Zazwyczaj mija on jednak naturalnie, kiedy znajdujemy w sobie siły, aby (mimo stresu i popełnianych drobnych błędów) codziennie wsiadać do auta i trenować tą umiejętność tak samo, jak każdą inną.
Możesz wspomagać się optymistycznym myśleniem, pozytywnymi afirmacjami, metodami relaksacyjnymi (wszystkie informacje dostępne w Internecie), a także wsparciem bliskich osób i zwiększaniem swojej wiedzy o tym, jak bezpiecznie jeździć oraz panować nad swoim stresem i zwiększać pewność siebie.
Jeśli jednak po dłuższym czasie będziesz czuła, że lęk wciąż "zwala Cię z nóg" pomocne może okazać się indywidualne przyjrzenie się Twojej historii i Twoim lękom w kontakcie z psychologiem.
Pozdrawiam!

Witam Panią Serdecznie,

Zachęcam Panią do wprowadzenia do swojej codzienności techniki relaksacyjne i medytacyjne, jak również regularną aktywność fizyczną.

Życzę Pani, żeby się udało,

Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com