Strach przed prowadzeniem auta

Witam mam taki problem o jakiegoś czasu nie jeżdżę autem bo się boje mam róznego rodzaju myśli które mnie przytłaczaja i boje się wsiąść do auta. Poprostu nie pamiętam jak jade i boje się aby nie zrobić komus krzywdy prosze o pomoc bo nie da się tak życ a musze zaczac jezdzic

Niestety pisze Pan bardzo niewiele jakiego rodzaju są to myśli, które zaprzątają Panu głowę podczas jazdy - czy są to przekonania lękowe (np. że coś się stanie podczas jazdy samochodem), czy też bardziej natłok myśli (różnego rodzaju), które powodują brak koncentracji. W związku z tym jedyne co mogę polecić w tych okolicznościach to wizyta u psychologa poznawczo-behawioralnego (gdyż Pana lęk może mieć poznawcze podłoże opierające się o przekonania nt. siebie, sytuacji i otoczenia, co z kolei wpływa na Pana zachowanie czyli nie jeżdżenie samochodem) i podjęcie z nim współpracy w celu wyeliminowania problematycznego zachowania.Powodzenia!

Warto zastanowić się z jakiego powodu pojawiają się te myśli oraz czego one dotyczą. Pisze Pan, że od jakiegoś czasu nie jeździ Pan samochodem. Pytanie, jak było wcześniej, kiedy zaczęły pojawiać się myśli, co się działo w Pana życiu w tym czasie. Jest kilka kwestii, nad którymi warto zastanowić się, by skutecznie poradzić sobie z trudnościami, o których Pan pisze. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty, który pomoże Panu w zrozumieniu tego,co się dzieje i w efekcie w poradzenia sobie.