Jak poradzić sobie ze zbuntowanym dwulatkiem?

Witam, mam problem z moim dwuletnim dzieckiem. Co chwilę chce żebym nosiła to na rękach. Jeśli tego nie robię, krzyczy, wrzeszczy, kopie i popada w histerię. Nie da się to uspokoić. Dodatkowo jestem w ciąży. Nie mogę go za często nosić ponieważ jest ciężki. Tata jak przyjeżdża z pracy to się nim zajmuje, ale i tak co chwilę gdy chcęodpocząć to zrzuca mnie z fotela i robi histerię bym to wzięła na ręce. Zasypia na rękach przy pozytywce. W nocy budzi sie 2x. Najbardziej się boję gdy już urodze, jak będzie się zachowywał w stosunku młodszej siostry. Proszę o porade, bo już nie mam pojęcia co zrobić.

Witam,
zalecana jest konsultacja u psychologa dziecięcego lub w Poradni Psychologiczno - pedagogicznej.
Pozdrawiam serdecznie

Takie zachowania mogą wynikać z różnych przyczyn - niestety bez większej ilości informacji niewiele można stwierdzić. Proponuję udać się na konsultacje do psychologa dziecięcego, który będzie mógł ustalić źródło problemu, a dzięki temu metody zaradcze. Pozdrawiam