Dlaczego dziecko ma wahania nastrojów?

Mój syn ma prawie 3 lata, od prawie dwóch miesięcy chodzi do przedszkola i zaczęła się huśtawka nastrojów nie chce chodzić do przedszkola ale to normalne... problem w tym że codziennie czasami dwa razy dziennie budzi się w stanie strasznej histerii kopie wszystko obok. Jak chce to uspokoić to się pogarsza bije mnie rękoma i kopię, jak zostawię go żeby się uspokoił to schodzi na podłogę i wali głowa w poniedziałek leciała mu krew z nosa. Nie wiem czy to przejdzie czy może jest coś nie tak i martwię się. Wcześniej jak był mniejszy to jak miał zły dzień i był marudny a ja mu czegoś zabroniłam to też automatyczni3 walił głowa w podłogę. Cały czas ma sine czoło bo jeden siniak nie zejdzie to jest następny. Ale teraz wygląda to strasznie bo krzyczy jak najgłośniej się da a oczy ma jak w jakimś amoku i nie jestem w stanie go uspokoić...

Widać, ze dziecko ma problemy z asymilacja i frustracja oczekiwań. Być może potrzebna jest interwencja psychologa dziecięcego, który pomoże Pani dostosować metody zaradcze do zachowań młodego człowieka. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

być może w ten sposób wyładowywuje stres związany z przedszkolem. Jeśli w przedszkolu jest psycholog dziecięcy być może on będzie potrafił pomóc dziecku.