Jak porozumieć się z partnerem chorym na epilepsję?

Witam serdecznie. Partner ma 29 lat choruje na epi ,leczy się ma depakine chromo i lamitrin. Ale coraz bardziej jest nerwowy wszystko mu przeszkadza.Jak coś nie po jego myśli to awantury robi czasami jest tak że chodzi wręcz szuka awantury. Np taka sytuacja sąsiadka niepełnosprawna stała w drzwiach i miała uchylone bo patrzyła a on wziął nogą pchnął. To nie jest tak że tylko w domu szuka ale i swoje emocje potrafi pokazać do obcych ludzi bez opamiętania. Dodam że w nocy Potrafi spać z rękoma w górze przez kilka minut czasami macha rękoma że potrafi stracić coś co ma pod ręką nawet nie świadomie mnie uderzyć.

Proponowałabym poinformować lekarza prowadzącego pacjenta o jego objawach agresji. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.