Dlaczego mój partner tak się zachowuje?

Dzień dobry. Mam taki problem. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że parneter po wypiciu większej ilości alkoholu wszczyna awantury i mnie wyzywa. Są to mocne słowa, składające się w dużej mierze z wulgaryzmów. Dwa razy zdarzyło mu się także mnie popchnąć, ale nie tak mocno, abym upadła. Proszę go, aby się uspokoił, ale to nic nie daje, tylko się nakręca. Wyzywa mnie od pojebanych, że mam zrytą głowę, że ma nadzieję iż więcej mnie nie zobaczy na oczy, że nasz związek to był błąd i mam wypierdalać. Oczywiście na drugi dzień przeprasza i obiecuje, że sytuacja się nie powtórzy. Takich szans miał 4 i każdą zmarnował. Zastanawiam się czy w ogóle On mnie kocha bo jeśli nie panuje nad emocjami po alkoholu jak twierdzi to czemu ta agresja jest skierowana do mnie a nigdy do innych osób. Potrafi zmieszać mnie z błotem a jak ktoś przyjdzie za chwilę to jest normalny i nigdy w życiu nikt nie pomyślałby, że przed chwilą miała miejsce taka sytuacja. Czyli wychodzi na to, że potrafi panować. Ostatnio powiedział, że mnie nie uderzy, ale cieszy się że uderzył mnie mój były chłopak. Na trzeźwo zapytałam o to samo i on potwierdził, że nie zmienia zdania na ten temat, natomiast za kilka dni twierdził, że powiedział to specjalnie, aby mi dokopać. Czy tak zachowuje się kochający facet?

Szanowna Pani,

mąż stosuje na Pani przemoc psychiczną, wskazana jest psychoterapia małżeńska, można wszcząć procedurę niebieskiej karty, pozostawiam link; https://www.parpa.pl/phocadownloadpap/Przeciwdzialanie/Procedura%20Niebieskie%20karty%20-%20podstawowe%20informacje%20-%20broszura.pdf. Problem będzie się nasilał jeśli nie powie Pani stop, koniec. Rodzina bez przemocy. Jeśli mąż nie zgodzi się na terapię małżeńską, proszę rozważyć dla siebie psychoterapię indywidualną, ze specjalistą łatwiej będzie poradzić sobie sobie z problemem.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś