Jak pomóc mężowi uporać się z problemem alkoholowym?

Witam, Jesmy z mężem dwa lata jak po ślubie i mamy półtoraroczne dziecko. Na początku naszego związku układało się między nami świetnie ale jak zaszłam w ciążę mąż zaczął pic, coraz więcej i coraz częściej po alkoholu zaczął mnie poniżać i obrazac. Co jakiś czas mąż chodzi do terapeuty od uzależnień ale nic to nie daje. Mąż stracił prace, potrafi przez dwa tygodnie pic po czym dochodzi do siebie przez parę dni, na trzeźwo mnie błaga o przebaczenie i mówi że wszystko się zmieni ale wystarczy że pójdzie do sklepu to znowu zaczyna się ciąg alkoholowy. Ja już nie wiem co robić i jak ratować to wszystko, jestem psychicznie wyczerpana i mam wrażenie że wszystko mnie przerasta. Jak mąż pije to potrafi podnieść na mnie reke, poniżać i obrazac mnie mówiąc że to ja jestem wszystkiemu winna że jego życie się posypało. Wiem że on jest po prostu chory i bardzo jest mi go szkoda ale nie wiem jak mam mu pomóc i czy da się jakoś jeszcze uratować nasze małzenstwo.

Szanowna Pani,
jeśli mąż stosuje na Pani przemoc fizyczną, może Pani wszcząć procedurę niebieskiej karty, przesyłam link do strony; http://www.niebieskalinia.pl/, bezpłatnie może Pani zasięgnąć porady. Pani mąż wymaga kompleksowego leczenia, w placówce zamkniętej, tylko konsekwentne działanie z Pani strony może pomóc mężowi, w leczeniu choroby alkoholowej. Proszę zadbać o siebie i o dziecko, nie alkoholizm będzie się pogłębiał - co wpłynie znacząco na dysfunkcję systemu - rodziny.
Dodatkowe informacje;
http://www.infor.pl/prawo/pomoc-spoleczna/przemoc-w-rodzinie/254357,Czym-jest-Niebieska-Karta.html
Pozdrawiam serdecznie