Jak powinienem walczyć z nadwagą 1 stopnia?

Ważę 90kg mając 171cm i mam 14 lat. Jako tako uprawiam sport np. boks i zapasy i ćwiczenia praktycznie codziennie na worku, podnosząc ciężary, rower, orbitek takie normalne ćwiczenia na siłowni. Nie stosowałem tak za bardzo diet jedynie co to zacząłem ograniczać cukry u lekarza nie bylem, ale mam zamiar się przejść z mama do dietetyka bo nie podoba mi się stan w jakim jestem. Na tygodniu praktycznie nie jadam śniadań z braku czasu wracając ze szkoły 13 15 jem obiad i pomiędzy obiadem i kolacją coś przekąszę jakiś owoc warzywo albo jakąś bułkę. Rzadziej coś słodkiego ale też się zdarzyło, moja kolacja wygląda normalnie, czasem jej w ogóle nie jem, a czasem zjem 3,4 bułki. W weekend jem praktycznie normalnie o 11,12 śniadanie: zupa mleczna jakiś serek czy kanapkę czy coś w tym stylu, obiad: zupa i jakieś 2 danie ;p kolacja, jak kolacja herbatka 3 bułki, serek ogólnie to nie mam jednych godzin posiłku ale staram się jeść do 21 więcej niż trochę. Piję coca colę z jakieś 4-6 litrów na tydzień. W mojej rodzinie jest dużo osób z nadwaga moja mama ma nadwagę ale mój ojciec wygląda normalnie wazy tyle ile powinien.
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała wskazuje na otyłość. Jednak jesteś bardzo aktywny fizycznie, zwłaszcza siłowo, dlatego w Twoim przypadku właściwym pomiarem będzie pomiar składu ciała, a nie samej masy ciała. Dzięki temu dowiesz się ile masz tkanki tłuszczowej a ile mięśniowej w organizmie. Musisz bowiem wiedzieć, że masa mięśniowa jest 2 razy cięższa od tłuszczowej. W celu zbadania składu ciała udaj się do poradni dietetycznej.

Z drugiej strony Twoje nawyki żywieniowe są nieprawidłowe i mogą doprowadzić do nadmiernego odkładania się tłuszczu, dlatego przede wszystkim powinieneś zmienić swój sposób odżywiania. Więcej dowiesz się z artykułów http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka oraz http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.