Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Dieta w pierwszym trymestrze ciąży nie różni się znacząco od ogólnych zasad tzw. zdrowego odżywiania. Zapotrzebowanie energetyczne wzrasta o ok.300 kcal co odpowiada 2 kanapkom z chudą wędliną. Z diety należy wyeliminować wątróbkę, słodycze, produkty mocno przetworzone (fast foody, fixy, zupki w proszku itp). Należy też ograniczyć spożycie wędzonych ryb oraz produktów surowych - tatara, sushi, mleka niepasteryzowanego, serów pleśniowych. Należy spożywać 5 porcji dziennie warzyw i owoców.

0

Witam. Należy zrezygnować z alkoholu, palenia papierosów,wyeliminować wątróbkę,słodycze fast foody,produkty surowe,sery pleśniowe itp.Na pewno wzrasta tez zapotrzebowanie kaloryczne ok 300 kcal .Należy pamiętać o owocach i warzywach.

Dyplomowany dietetyk. Przyjmuje w Poradni Dietetycznej w Grodkowie.
0

Droga Pani!

Podstawowa zasada dotycząca żywienia kobiet w ciąży mówi: nie jedz za dwoje, ale dla dwojga! Musi Pani pamiętać, że w Pani rozwija się nowy organizm. Im lepszą jakość pożywienia Pani mu zaserwuje, tym większa szansa na urodzenie zdrowego, prawidłowo rozwiniętego noworodka. Proszę pamiętać o piciu wody, jedzeniu warzyw i owoców, szczególnie surowych. Bezwzględnie należy unikać produktów surowych, np. sushi czy nadpleśniałych, razem z serami pleśniowymi. Proszę pamiętać o dokładnym myciu produktów przed zjedzeniem! Zachęcam do unikania różnego rodzaju fast foodów oraz słodzonych napojów gazowanych: nie dostarczają wartości odżywczych, a jedynie puste kcal powodujące wzrost masy ciała. Podobnie wygląda sytuacja ze słodyczami. Proszę jeść częściej, ale małe porcje, żeby nie odczuwała Pani przejedzenia, bowiem może Pani zacząć odczuwać nieprzyjemną zgagę.

Proszę bezwzględnie unikać również palenia tytoniu i przebywania w towarzystwie osób palących. Picie alkoholu również jest zabronione. Teorie o piciu lampki wina raz na kiedyś nie są przeze mnie uznawane, bowiem każdy łyk alkoholu powoduje "upijanie" płodu i może zaburzać jego procesy rozwojowe - lepiej nie ryzykować.

Gdyby miała Pani jeszcze pytania, to zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

0

Szanowna Pani,
Jadłospis w I trymestrze nie będzie się znacznie różnił od Pani zwyczajowego, jeżeli był on zdrowy i dobrze zbilansowany. Pani zapotrzebowanie kaloryczne wzrosło o ok. 300 kcal. Z diety należy wyeliminować produkty surowe (sushi, tatar) i sery pleśniowe.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy