Jak powinna wyglądać moja dieta i trening, żeby schudnąć?

Dzień dobry, mam problemy z tarczycą (TSH - 5,0433 i FT4 - 0,74). Bardzo chciałabym schudnąć, ale najwyraźniej funkcjonowanie tarczycy mi nie sprzyja w tym. Co powinnam jeść, a czego unikać? Czy jest możliwość robienia ćwiczeń po pół godziny każdego dnia, czy będzie to miało wpływ na gorsze funkcjonowanie tarczycy?
KOBIETA, 19 LAT 8 miesięcy temu

Może Pani ćwiczyć codziennie, nie ma przeciwwskazań. Jeżeli nie uprawiała Pani wcześniej aktywności fizycznej to najlepiej będzie stopniowo zwiększać intensywność ćwiczeń. Jeżeli chodzi o odżywianie, najlepszą metodą będzie wyliczenie zapotrzebowania energetycznego (darmowe kalkulatory są dostępne w internecie) i ścisła kontrola przyjmowanych kalorii (proponuję zaopatrzyć się w wagę spożywczą i dokładnie monitorować jadłospis).