Jak powinna być dobrana dieta dla nastolatki?

Dzień dobry, mam córkę w nastoletnim wieku (14 lat) i we dwie staramy się dobrze odżywiać. Teraz pytanie: ile kalorii i jakie makro powinna spożywać córka? Córka waży 50kg, ma 172cm wzrostu i siedzący tryb życia, jedyna aktywność jest wykonywana na wf, czasem wraca ze szkoły do domu na nogach (2,4km). W internecie znalazłam kalkulatory tylko dla osób dorosłych, dlatego zwracam się do was.

Dzień dobry, na podstawie zamieszczonych przez Panią informacji mogę jedynie zasugerować spożycie około 2100 - 2300 kcal, 55g białka, między 47-90g tłuszczu oraz 236-370g węglowodanów. Podałam przedziały, które występują w normach dla wieku i masy ciała Pani córki. Chcąc wyliczyć szczegółowe zapotrzebowanie jest niezbędny wywiad zdrowotno-żywieniowy. Dzięki niemu można dobrać optymalny rozkład makroskładników, przy którym córka czułaby się najlepiej. Pozdrawiam, mgr Ewelina Wojtas