Jak powinnam rozmawiać ze swoją koleżanką?

Dzień dobry Mam problem z koleżanką. Myślę że ma jakieś zaburzenia. Za każdym razem gdy się widzimy coć ciągle jej się wydaje, żyje złudzeniami, ciągle opowiada tylko o sobie mi nie da dojść do słowa. Ostatnio opowiadała ze ma kontakt z pewnym chłopakiem 3 lata jest w nim zakochana ale nie spotkali się jeszcze ciągle mysli ze będą razem. Mowilam jej zeby sobie dala spokoj bo on ma ją za koleżankę skoro piszą, nawet ostatnio jej napsial "ze jest jego przyjaciółka " a ona nadal mysli ze cos z tego będzie... i nawet rozmyśla juz z nim o ślubie i kto na nim bedzie itp. Po każdym spotkaniu z nią jestem zła bo o niczym nie można porozmawiać tylko o tym chłopaku dodam ze to ciągnie się od bardzo dawna... potrafiła tez kupic sobie ubrania bo myslala ze w końcu jej zaproponuje spotkanie przed świętami. Dla mnie to jakieś urojenia... Nie wiem jak to jej powiedzieć?

Szanowna Pani,

Tak mocne ocenianie przyjaciółki przez Panią może się odbić na Waszej relacji. Rozumiem Pani żal, że podczas rozmów czuje się Pani niesłuchana - tak nie powinno być w przyjaźni. Proszę jednak pamiętać o specyficznym stanie,w którym jest obecnie ta kobieta. Większość zaangażowanych emocjonalnie osób żyje nadzieją lub coś sobie wyobraża. Nie wie Pani, czy ten chłopak nie wysyła/ł jej sygnałów świadczących o jego uczuciach - to jest między nimi. Poza tym możliwe, że Pani przyjaciółka jest osobą wrażliwą i romantyczną - to, co warto jej zasugerować to jak najszybsze spotkanie się na żywo z tym chłopakiem. Znajomości wirtualne bywają pułapkami, ponieważ dużo można sobie wyobrażać i to podsycać, podczas gdy rzeczywistość jest zupełnie inna. Relacje dobrze jest budować w życiu rzeczywistym. Może również warto, by Pani przyjaciółka skorzystała z rozmów z psychoterapeutą, z którym wspólnie pochyli się nad kwestią jej zaangażowania dotyczącego nieznajomego mężczyzny?

Życzę dużo dobrego.

Małgorzata Ziółkowska

www.strefa-ciszy.online