Jak powstrzymać duży apetyt będąc na zdrowej diecie i nie myśleć obsesyjnie o jedzeniu?

Dzień dobry Jak rzuciłam palenie papierosów zmieniłam swój tryb życia wprowadzając ćwiczenia oraz ograniczając jedzenie poprzez wyeliminowanie słodyczy, chleba ziemniaków wprowadzają więcej warzyw, owoców. Jem regularnie co 3-3,5 godz. Po pewnym czasie do jedzenia wprowadziłam ciemny chleb oraz od czasu do czasu pozwalam sobie na coś słodkiego. Ale gdzieś od roku zauważyłam, że idąc na jakąś uroczystość jestem tak niecierpliwa i nie mogę się doczekać żeby jak najszybciej tam zjeść. Jem wtedy bardzo łapczywie, po prostu się obżeram i po jakimś czasie zaczyna mnie boleć brzuch i źle się czuję. Nie umiem nad tym zapanować, chociaż próbowałam to zrobić, chęć jedzenia jest silniejsza. Potem mam wyrzuty sumienia, że zjadłam tak dużo. By przestał mnie boleć brzuch próbuję zawartość jedzenia zwrócić. mam 54 lata i zaczynam się martwić, że jest ze mną coś nie tak. Oprócz tego dochodzi na co dzień bardzo silna chęć jedzenia pomimo że jestem najedzona, ciągle myślę o jedzeniu i sprawdzam godziny czy już można zjeść. Bardzo mnie to męczy i próbowałam wypędzić myśli o jedzeniu, niestety jak dotąd nie udało mi się to osiągnąć. Proszę o poradę co mam zrobić, przez te myśli nie umiem się skoncentrować na codziennych zajęciach, w pracy jest nie lepiej - też myślami błądzę o jedzeniu, jak odpoczywam chodząc z kijkami też myślę co zrobię do jedzenia i o której powinnam to zjeść. Bardzo mi wszystko smakuje, nawet produkty których kiedyś bym nie zjadła, bo ich nie lubiłam. Teraz po prostu wszystko mi smakuje, nawet czuję zapach potraw. Jeszcze raz proszę o pomoc. Pozdrawiam

Droga Pani, jak najszybciej proszę się skontaktować z lekarzem rodzinnym i porobić dużo szczegółowych badań. Proszę też aby też skontaktowała się Pani z psychoterapeutą, gdyż objawy które Pani opisuje mogą wskazywać na cukrzycę, bulimię, a przede wszystkim pokazują ogromne Pani znerwicowanie. A z drugiej strony serdecznie Pani gratuluję wytrwałości w realizacji diety oraz ćwiczeń rekreacyjnych. Zasługuje Pani na podziw i gratulacje. BRAWO!
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl