Jak pozbyć się 4 kilogramów z ud?

Witam, Mam 24 lata i bardzo proszę o rady w jaki sposób zrzucić 3-4 kg oraz kilka centymetrów w udach. Otóż zaczęłam odchudzanie w maju 2014. Niestety schudłam tylko 4 kg, ważyłam 54. Moja obecna waga to 50 kg oraz jak dla mnie ogromny obwód uda bo aż 53 cm. Ćwiczę 6 razy w tygodniu i jem co 3 h. Na słodkości pozwalam sobie tylko w sobotę i w małych ilościach. Moją zmorą są też bryczesy na udach. Bardzo proszę o odpowiedź w jaki sposób pozbyć się kg i bryczesów.

Praktycznie nie jest możliwe za pomocą diety zredukowanie tkanki tłuszczowej w określonej partii ciała, to się przeważnie odbywa równomiernie z całego organizmu w wyniku wykreowania odpowiedniego deficytu energetycznego. Jeżeli zatem pragnie Pani pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej powinna Pani zastosować dietę redukcyjną. Istnieje jednak taka możliwość, że pomimo niskiego udziału tkanki tłuszczowej w całym organizmie pozostanie tkanka w miejscu niepożądanym przez Panią (często u kobiet jest to dolna partia brzucha). W takim wypadku można uzyskać poprawę wyglądu poprzez odpowiednie ćwiczenia rzeźbiące (najlepiej wybrać odpowiednie wraz z trenerem personalnym). Choć nie spowoduje to utraty tkanki tłuszczowej, to wyrzeźbione mięśnie pod nią mogą zmienić ogólny wygląd ciała. Alternatywą jest chirurgia plastyczna, która pozwala na miejscowe usunięcie dysproporcji w rozkładzie tkanki tłuszczowej.

Polecam sprawdzone ćwiczenia z Mel B, które poprawiają kondycję całego ciała, ujędrniają oraz pomagają pozbyć się nadmiernego tłuszczyku.

Nie ma możliwości zastosowania diety pod konkretne partie ciała. Dieta redukcyjna w połączeniu z wysiłkiem typu cardio + ćwiczenia ciężarem wlasnego ciała (najlepiej w większości na partie problematyczne) powinno przynieść efekt. Warto również pamiętać, że zbyt duże ograniczenia kaloryczności w diecie nie są skuteczne ani bezpieczne. Nie podała Pani również wzrostu - nie wiem w takiej sytuacji czy jest potrzeba stosowania dużej redukcji.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska