Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Błędy w dietach odchudzających

To bez znaczenia gdzie zgromadził się tłuszcz. Rozwiązaniem jest zawsze zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Stosowane regularnie na pewno przyniosą efekty.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
0

Mam ten sam problem :) generalnie wystarczą odpowiednie ćwiczenia na te właśnie partie ciała. Osobiście polecam (sama sprawdzałam) ćwiczenia z Mel B poprawiają też kondycję. I od razu ostrzegam na początku obwód może się powiększyć kiedy mięśnie się zaczną tworzyć. Ale potem wszystko się unormuje.

Absolwentka technologii żywności i żywienia człowieka na SGGW w Warszawie. Ukończyła kursy doskonalące umiejętności pracy jako psychodietetyk i doradca dietetyczny.
0

Rozwiązaniem jest połączenie zdrowej i racjonalnej diety z odpowiednią aktywnością fizyczną (trening cardio+ćwiczenia ciężarem swojego ciała). To wszystko wymaga systematyczności i wytrwałości. Można również skorzystać z medycyny estetycznej i wykonać zabieg CoolSculpting by Zeltiq m.in. w Centrum DERMED w Krakowie. Polega na on na zamrażaniu tkanki zlokalizowanej m.in. na boczkach czy w postaci tzw. oponki. Można wybierać drogę, ktorą się chcę.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0

Witam Panią,

Niestety tkanka tłuszczowa nie spala się miejscowo a równomiernie. Najlepszym zaś rozwiązaniem jest połączenie zdrowej diety, która stanowi 70% sukcesu i aktywności fizycznej.
Widzę że jest Pani z Warszawy więc mogłabym zaprosić Panią do siebie na konsultację dietetyczną. W czasie spotkania wykonuję pomiary:
masy ciała
tkanki tłuszczowej
nawodnienia organizmu
masy mięśniowej
masy kostnej
czynnej(AMR) i biernej(BMR) przemiany materii
określam rodzaj sylwetki (WHR)

Przeprowadzę również szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny, tak aby dieta była jak najbardziej indywidualna.
Muszę się zorientować jaki jest Pani styl życia, ile ma Pani czasu na przygotowywanie posiłków, jakie są Pani preferencje smakowe itp.
Na podstawie wyników z pomiarów i informacji uzyskanych z wywiadu układam indywidualną i odpowiednio zbilansowaną dietę.
Dodatkowo otrzymuje Pani podstawowe zalecenia żywieniowe, listę zakazanych i dozwolonych produktów w czasie diety i inne cenne wskazówki.
Częstotliwość spotkań kontrolnych ustala Pani sama, ja niczego nie narzucam.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Zuzka light, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy