Jak pozbyć się problemów z koncentracją?

Dzień dobry, jestem 18-letnią uczennicą liceum. Od czasu nauki zdalnej (marzec 2020) aż do teraz miewam coraz większe problemy z koncentracją oraz skupieniem się. Wszystko mnie rozprasza, irytuje. W momencie, gdy zasiadam do książek, nauczę się czegoś, po czym, przykładowo, pójdę na posiłek, a następnie wrócę do książek zupełnie nie pamiętam tego, czego uczyłam się wcześniej. Potęguje to u mnie uczucie bezradności i beznadziejności. Oprócz problemów z pamięcią występuje u mnie nadmierne wypadanie włosów. Odwiedziłam masę specjalistów - ginekologów, trychologów, dermatologów. Wskaźniki hormonalne (estrogen, progesteron, testosteron) mam w normie. Poza tym ciągle odczuwam uczucie zmęczenia, znużenia. Nadal stoję w jednym punkcie. Mój styl życia jest raczej aktywny - biegam, chodzę na długie spacery, tańczę. Dbam o siebie, mam prawidłową wagę - 65 kg i 170 cm wzrostu. Jedynie co występuje u mnie często to bóle głowy, uczucie „kręcenia się w głowie”, wrażenie, jakbym miała za chwilę zemdleć. Miewam uczucie w odcinku nad prawym uchem, jakby tworzył się tam chwilowy zator, niesamowicie bolesny, który po jakimś czasie ustaje. W nocy zrywam się wiele razy, z niebywałym stresem i lękiem, że coś się stało. Gdzie powinnam się udać? Jakie badania powinnam wykonać, aby raz na zawsze pokonać swój problem i nie obawiać się o przyszłość?

Szanowna Pani,

Zachęcam Panią do skontaktowania się z lekarzem neurologiem, który wykluczy m.in. tzw. zespół pocovidowy. Odnośnie przeżywanego stresu - nieraz przyczynia się on do powstania dolegliwości bólowych. Polecam słuchanie Treningu Schultza - są dostępne na YouTube. Pojawia się również we mnie pytanie o Pani relacje z rówieśnikami, przyjaciółmi - czy ma Pani z kim się spotykać, pośmiać, odreagować po intensywnym czasie uczenia się?

Życzę Pani dużo dobrego.