Jak pozbyć się stresu?

Mam 18 lat i przystępuje do egzaminu na prawo jazdy. Moim problemem jest to, że kiedy wsiadam do samochodu na placu WORD-u i zaczynam jazdę zaczynają drgać mi ręce i nogi, nie wiem co się dzieje i to powoduje, że oblewam. Stosowałam już wiele metod, różne środki uspokajające, ale one albo nie działają, albo powodują, że chce mi się spać. Proszę o pomoc.

Witam.

Rozumiem, że Twój stres dotyczy tylko sytuacji egzaminu, a nie, że każda jazda samochodem wiąże się z drżeniem Twoich kończyn.

Myślę, że w tej sytuacji dobrze by Ci zrobiło ćwiczenie wizualizacji takiego egzaminu, czyli powinnaś najpierw się zrelaksować, w spokojnym i cichym miejscu, a potem zacząć sobie od początku wyobrażać swój egzamin na prawo jazdy. Dobrze będzie, jeżeli wyobrazisz go sobie z jak największą ilością szczegółów i do samego końca, czyli do momentu zdania egzaminu.

Ćwiczenie to powinnaś powtarzać, aż przestanie w Tobie wzbudzać lęk lub inne nieprzyjemne uczucia.

Serdecznie pozdrawiam