jak pozbyć się wielkiego brzucha, tzw mięśnia piwnego?

Mam 36 lat, obecnie waże 95kg przy wzroście 167cm... Moja stara waga wahała sie pomiędzy 52-56kg, najniższa 48kg. Jakieś 7 lat temu nagle gwałtownie zaczęłam tyć i już wtedy zaczęłam mieć problemy ze wzdęciami. Kiedy osiągnęłam wagę 82kg pomimo diet, biegania na siłownie i robienia wszystkiego co tylko przyszło mi do głowy żeby zatrzymać ten przybór ciała trafiłam do szpitala bielańskiego gdzie stwierdzono u mnie zespół metaboliczny, hiperinsulinemię, oczywiście już wtedy nadciśnienie, trochę później autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Ogólnie nękały mnie wtedy różne dziwne objawy jak np potworny ból stóp, ledwo stąpałam i dużo innych wielce tajemniczych przypadłości, których niestety w szpitalu nie wyjaśniono. Najbardziej przykry objaw i najbardziej uciążliwy to wiecznie, niewyobrażalnie wzdęty brzuch, który powodował nawet problemy z oddychaniem. Obecnie jakoś się pogodziłam z nadwagą i byciem otłuszczoną nieco bardziej niż norma. Zmęczyłam się już bieganiem po lekarzach, robieniem badań - zawsze coś tam wychodziło nie tak, ale nie na tyle żeby wytłumaczyć wagę ( ani jej skokowe - 5kg w tydz! - przybory). Chciałabym się pozbyć chociaż tego wielgachnego brzucha, przez który wyglądam jak w permanentnej ciąży i ubieram się w sklepach dla ciężarnych... podobno taki "brzuszek" nazywany jest mięśniem piwnym. Podpompować potrafi mnie czysta woda, natomiast po coli ( nawet rozcieńczonej wodą - bo normalnie jest za słodka) czuję sie znacznie lepiej. Zjedzone rano jakiekolwiek śniadanie powoduje mdłości i obfite pocenie się (bardzo obfite!) dlatego przestałam jeść śniadania. I tak mogłabym pisać i pisać... Jem concor5 x1dziennie i asertin. pozdrawiam i czekam na odpowiedż ps. ewentualnie na kontakt do jakiegoś lekarza, który nie karze mi wyciągać rąk do góry i masować się po brzuchu, odginać ramiona żeby złapać oddech...
36 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Przede wszystkim powinna Pani sprawdzić czy wątroba funkcjonuje prawidłowo. Zalecam zrobienie badania enzymów wątrobowych.

W przypadku wzdęć i "odstającego" brzucha podejrzewa się zazwyczaj problemy z wątrobą. W takim przypadku zalecana jest dieta łatwostrawna z ograniczoną ilością tłuszczu. Oto kilka wskazówek na temat tej diety:
Produkty zakazane i ich dozwolone zamienniki:
- pieczywo razowe (zamiast niego pieczywo pszenne)
- musli, płatki owsiane (można zamienić na otręby pszenne)
- warzywa surowe (najlepiej ograniczyć się do pomidorów bez skóry)
- owoce (dozwolone tylko gotowane jabłka lub musy bez pestek)
- grube kasze, makarony (można jeść drobny makaron i kaszę)
- masło, margaryna, oleje, śmietana - ZABRONIONE
- produkty nabiałowe o jak najmniejszej zawartości tłuszczu, a najlepiej beztłuszczowe
- zabronione są warzywa kapustne: cebula, ogórki, brokuły, kalafior - chyba, że rozgotowane
- mięso i wędliny tylko drobiowe lub chude - cięlęcina.

Niech Pani spróbuje przez kilka dni stosować taką restrykcyjną dietę. Prawdopodobnie przy ścisłym trzymaniu się zaleceń poczuje się Pani lepiej.

Dodatkowo zalecam rozbicie posiłków na 5 niewielkich w ciągu dnia co około 3h oraz wzmożoną aktywność fizyczną, ale w Pani przypadku dieta i dobór produktów będą najważniejsze.

Pozdrawiam serdecznie