Jak przestać objadać się słodyczami?

Witam, Mam 18 lat i bardzo chciałabym schudnąć z okolic bioder, ud i brzucha - reszta jest w porządku. Mój problem polega na tym, że ja nieustannie ćwiczę np. aerobik, jazda na rowerze, czy skakanka. To u mnie standard, ale mimo to nie wyglądam dobrze. Sport uprawiam od kilku lat. Zastanawia mnie jednak to, dlaczego mimo to nie wyglądam szczupło? Ostatnio staram się ograniczyć jedzenie, ale głód jest silniejszy niż moja wola, tzn. ja sama jestem w stanie odmówić sobie słodkości, czy jakiś innych kalororycznych dań, ale mój organizm od razu daje mi do zrozumienia, że coś nie w porządku, bo pojawia się uczucie słabości, zawroty głowy, zamazany obraz przed oczami i jakby "wewnętrzne drgawki". Czuję, że serce bije mi szybciej. Muszę jeść coś słodkiego w ciągu dnia, bo inaczej albo niespodziewanie mdleję, albo nie jestem w stanie wykonywać moich codziennych obowiązków. Jestem taka słaba i ospała, a na dodatek pojawia się uczucie strasznego głodu - potrafię zjeść wtedy pełen talerz zupy, ogromnego schabowego, dużo ziemniaków, sałatki i wciąż jestem głodna, albo za 30 min znowu. Inaczej jest natomiast, gdy zjem pół paczki cukierków i kilka ciastek - wtedy wszystko w porządku - mam siłę i chęć do ćwiczeń, nie pochłaniam też innych rzeczy, bo nie jestem głodna. Chciałabym to zmienić, ale nie wiem jak. Ostatnio po niskokalorycznym śniadaniu runęłam na podłogę i nawet nie miałam siły, żeby się podnieść. Odmówiłam sobie pasztetu i tłustego sera, a zjadłam 2 kromki z sałatą, pomidorem, cebulą i chudą szynką i nie ćwiczyłam - bo nie miałam siły, choć czułam się syta. 30 min. po śniadanniu, powinnam być przygotywana do treningu, jak to zazwyczaj, a moje ciało odmówiło mi posłuszeństwa. Mój organizm jakby nie chce przyjmować żywności, która pomogłaby mi schudnąć. Od pewnego czasu nie wyobrażam sobie ani 1 dnia bez słodyczy. Czy ja mogę schudnąć? Jeśli tak, to jakie ćwiczenia wykonywać i co w ogóle jeść?
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Zanim cokolwiek będę mogła Ci poradzić powinnaś udać się do lekarza i zbadać. Opowiedz specjaliście o swoim problemie, a on powinien zlecić Ci podstawowe badania, chociażby cukru. Być może cierpisz na cukrzycę, anemię lub inną dolegliwość. Równie dobrze możesz być zdrowa jak ryba, a wszystko siedzi w Twojej głowie. Z tego co napisałaś nie poradzisz sobie sama z odchudzaniem, dlatego po wizycie u lekarza i wykonaniu podstawowych badań zwróć się o pomoc do dietetyka, który pomoże ustalić błędy żywieniowe przez Ciebie popełniane i nauczyć jak zdrowo jeść, aby w pełni zaspokoić głód, ale nie przytyć.

Pozdrawiam.