Wymioty bo zjedzeniu słodyczy i objadaniu się

wymioty po zjedzeniu słodyczy lub po objadaniu się... Od jakiegoś czasu mam tak,że po posiłku nie mogę się powstrzymać i idę wymiotować, szczególnie po słodyczach. Najpierw potrafię zjeść 5 batonów a później wymiotuję. Mam 168cm i ważę 72kg. Co schudnę (ćwiczeniami i dietą ) do 69kg to zaraz znowu pójdę się najeść... Później znowu ćwiczenia i dieta. A następnie znowu 5 batonów, wymioty, obżarstwo, tycie
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Proponuję w pierwszej kolejności skonsultować problem z psychologiem, z uwagi na tendencję do zaburzeń odżywiania. W przeciwnym razie może to mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Następnie proponowałabym kontakt z dietetykiem w celu przeanalizowania dotychczasowych nawyków żywieniowych i wprowadzenia modyfikacji w ich zakresie. To pomoże w stopniowym i zdrowym zgubieniu nadmiernych kilogramów, zapobiegnie napadom objadania się i efektowi jo-jo.

Z tego co Pani opisuje mamy u Pani problem z zaburzeniami odżywiania się. proponuję wizytę u dobrego dietetyka- w takiej sprawie nie uzyska Pani dobrej porady mailowo ani telefonicznie, należy zacząć terapię jak najszybciej, żeby zaburzenia nie przekształciły się inną chorobę.

Witam, Twoje zachowanie świadczy o zaburzeniu odżywiania, które należy przed wszystkim skonsultować z psychologiem, a następnie dietetykiem. Póki jednak nie zrozumiesz swojego postępowania – jego podłoża, powodów i skutków pomoc dietetyczna będzie nieskuteczna. Pozdrawiam.