Jak przyjąć lek na ADHD?

Witam! Mam następujący problem, zażywam regularnie leki na adhd, zapomniałam o przyjęciu swoich leków i przypomniałam sobie dopiero o 17, że muszę je wziąć na internecie przeczytałam, że w takiej godzinie lepiej nie połykać tabletki tylko ją skruszyć i wciągnąć i wtedy będzie działać krócej i będę mogła zasnąć normalnie. Nigdy wcześniej nie wciągałam niczego. Wciągnęłam około 2mg metylofenidatu IR i na początku było w porządku, a teraz boli mnie żuchwa i mam opuchnięta jedna połowę gardła i chyba boli mnie migdałek. Co zrobić w tej sytuacji, czy zrobiłam coś nie tak?

Nigdy nie należy przyjmować leku w sposób inny, niż zaleca lekarz lub producent. Opis spożywania zawsze jest zawarty w ulotce produktu. Bardzo możliwe, że dolegliwości w ogóle nie są związane z przyjęciem leku, sugerują infekcję gardła. Na razie proszę wrócić do przyjmowania leku o regularnych porach i w zalecany sposób. W przypadku pominięcia dawki należy poczekać do kolejnej. Opisane objawy proszę monitorować, gdyby nie ustąpiły, bądź uległy nasileniu należy skonsultować się z lekarzem POZ.