Jak przytyć 10 kg?

Witam Prosiłbym bardzo o poradę jak przytyć nie chodzi mi o to by szybko przytyć ale ogólnie przytyć z 10-15 kg. Mam 19 lat i waże 53 kg przy wzroście 175cm . Proszę o Pomoc ... Odpowiedz prosił bym na e-mail .. z góry Dziękuje
19 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przyczyn niskiej masy ciała może być wiele - jedną z najczęstszych stanowi szybkie tempo metabolizmu.
W tym przypadku należałoby zwiększyć podaż energii w dziennej racji pokarmowej, pamiętając jednocześnie, aby pochodziła ona ze zdrowych produktów.
W celu ułatwienia zapewnienia większej kaloryczności dziennej racji pokarmowej, lepiej rozłożyć plan żywienia na 5 posiłków.
Cennym elementem w diecie mogą być też przekąski typu orzechy, migdały, nasiona słonecznika oraz pestki dyni, podjadane pomiędzy posiłkami.