Dieta na przytycie dla 18-latka

Mam 18 lat, waga 63 kg, wzrost 183, co zrobic zeby przytyc i nie wyglądac jak palec w miesiac bez siłowni.
18 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Niska masa ciała jest często uwarunkowana genetycznie. W takiej sytuacji trudno o znaczący jej wzrost. Można natomiast zwiększyć kaloryczność diety za pośrednictwem zdrowych produktów spożywczych. Polecam wprowadzenie systemu 5-6 posiłków dziennie, dzięki którym łatwiej będzie dostarczyć wyższą ilość kalorii.W codziennym jadłospisie powinny pojawiać się produkty zbożowe: makaron, ryż, pieczywo, płatki kukurydziane, owsiane itp. , produkty mięsne - chude mięsa, ryby.
Dieta powinna tez obfitować w produkty mleczne, warzywa i owoce, oleje roślinne. Jako przekąskę można spożywać orzechy, nasiona słonecznika i migdały. Maja wysoką kaloryczność a małą objętość.
Dodatek olejów roślinnych i oliwy z oliwek do gotowych dań jest dobrym rozwiązaniem dla zwiększenia energetyczności i dostarczenia cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych.