Jak przytyć by nie nabrać tłuszczu i spalić oponkę podczas tycia?

Również mam podobny problem tylko u mnie jest trochę inaczej, zawsze miałem nie dowagę, przy wzroście 176 ważyłem 58 kg, na brzuchu miałem kaloryfer i bez tłuszczu, ale zdecydowałem się przytyć bo to raczej niezdrowe tyle ważyć, no i zacząłem zajadać i w ciągu 2-3 miesięcy ważyłem 68 a na brzuchu pojawiła się oponka, najgorsze jest to że nie potrafiłem tej wagi utrzymać i spadła mi do 60 a teraz znowu próbuje przytyć na razie jest 62 kg i przy tym próbuje ćwiczyć. Czy tyjąc da się zrzucić oponkę i tłuszcz? Proszę o odp. :)))

Witam

Miejsca, w których odkłada się tkanka tłuszczową są przede wszystkim uwarunkowane genetycznie. Nie znaczy to jednak, że przybierając na wadze musisz mieć „oponkę tłuszczu” w okolicach brzucha. Możesz temu zapobiec stopniowo zwiększając masę ciała i regularnie przy tym ćwicząc. Trening powinien być tak dobrany, by rzeźbił newralgiczne partie ciała.

Pamiętaj, ze dieta zwiększająca wagę nie powinna być odwrotnością diety odchudzającej. Nie chodzi o to, by jeść niezdrowe produkty bogate w tłuszcz i cukier albo objadać się na noc. Wręcz przeciwnie -  posiłki powinny być przemyślane i regularne – spożywane co 2-3 godziny. Taka dieta musi być bogata w:
·         białko (ryby, jaja, drób, nabiał, rośliny strączkowe)
·         zdrowe tłuszcze (oliwa z oliwek, oleje roślinne, orzechy, ziarna zbóż – słonecznik, dynia, sezam, tłuste ryby)
·         węglowodany – produkty zbożowe (kasze takie jak gryczana, jaglana, pęczak, orkiszowa, ryż najlepiej naturalny lub dziki , makaron pełnoziarnisty, pieczywo żytnie lub z ziarnami zbóż)
·         należy także dbać o odpowiednią podaż witamin i minerałów spożywając warzywa, owoce oraz pijąc świeżo wyciskane soki
Twoje posiłki powinny być dobrane do pór treningu tak, by wspomagały rozwój tkanki mięśniowej a nie tłuszczowej.

Pozdrawiam