Jak przywrócić sobie równowagę psychiczną?

Witam, Mam 26 lat i ostanio trochę chorowałam (cofanie żółci do żołądka, ból przy skoliozie). Na chwilę obecną fizycznie czuję się już w miarę dobrze, aczkolwiek moja psychika jest ewidentnie zachwiana i brak w niej wcześniejszych pozytywów. Jestem nerwowa, lękliwa w obliczu mojego związku, szybko się denerwuję, mało co mnie cieszy a wręcz przybija. Byłam wesołą, uśmiechniętą i pozytywną ogólnie osobą. Teraz jestem jakby wypalona. Nie wiem czy to wynik stresu przy dolegliwościach z żołądkiem, czy też moja głowa zaczęła gorzej pracować. Ciężko znoszę różne nieprzyjemne sytuacje w rodzinie. Nie potrafię sobie poradzić z własnymi emocjami. Ostatnio okazało się, że obydwoje rodziców mają tarczycę. Czy możliwe iż ja również i moje zachowanie jest tego wynikiem między innymi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

wskazana jest konsultacja internistyczna i endokrynologiczna, szczegółowa diagnostyka, jeśli wykluczona zostanie choroba somatyczna, zalecałabym zbadać podłoże psychogenne i leczyć zaburzenie lękowe metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią do konsultacji u lekarza pierwszego kontaktu, celem kontrolnej diagnostyki i podjęcia potrzebnego leczenia.

Wskazana byłaby konsultacja psychologiczna/psychoterapeutyczna, do której Panią również zachęcam.

Serdeczności i radości Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,
trudności o których Pani pisze mogą mieć podłoże psychiczne w reakcji na stres jak również mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych - tarczyca. Warto skonsultować się z psychologiem i endokrynologiem. Wraz z psychologiem omówi Pani swoje problemy i trudności a także wypracuje efektywne sposoby radzenia sobie ze stresem i emocjami. Niezbędne będą badania endokrynologiczne aby wykluczyć ewentualne zaburzenia hormonalne.
Powodzenia!

Witam, jeżeli podejrzewa Pani że przyczyną złego samopoczucia może być tarczyca, warto skorzystać z wizyty u lekarza i zrobić badania na poziom hormonów. Aby powrócić do równowagi psychicznej proszę skorzystać z pomocy psychologicznej i psychoterapii. Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Pani dolegliwości mogą mieć zarówno podłoże somatyczne,
jak też psychologiczne, np. stres, przeżywane emocje,
zaburzenia depresyjne, zaburzenia nerwicowe …
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjęła Pani leczenie
i/lub psychoterapię.
Zachęcam Panią do omówienia swoich problemów
z psychologiem.
Warto też przeprowadzić diagnostykę endokrynologiczną
w celu wykluczenia tego czego Pani się obawia, chociażby
dla spokoju duszy.
Jeżeli lekarz wykluczy zaburzenia układu hormonalnego
to znaczy, że Pani dolegliwości wynikają np. ze stresu,
zaburzeń nerwicowych lub innych zaburzeń natury psychologicznej.
W takim przypadku, a właściwie jak najprędzej, należy podjąć
psychoterapię.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie z emocjami, ze stresem,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl