Jak radzić sobie skutecznie z refluksem żołądka?

Mam refuks żołądkowy ale niestety muszę pracować fizycznie podnosząc skrzynki około 20 kilo jak zniwelować refluks przy pracy tabletki już biorę ale nadal czasem po dniu pracy pojawiają się symptomy
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przede wszystkim zalecamy unikanie spożywania ciężkich posiłków, zwłaszcza tłustych i obfitych, przed rozpoczęciem pracy. Zamiast tego, zachęcamy do jedzenia mniejszych, lekkostrawnych posiłków, które nie obciążą żołądka nadmiernie.

Ważne jest również ograniczenie spożywania kofeiny i alkoholu, gdyż mogą one przyczyniać się do nasilenia objawów refluksu. Palenie papierosów również może pogarszać sytuację, dlatego rekomendujemy całkowite zaniechanie tego nałogu.

Powinien Pan także kontynuować farmakoterapię, a w razie, gdyby tabletki nie dawały pożądanego rezultatu, zalecamy udanie się do gastrologa w celu zmiany sposobu dawkowania leków.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-pokonac-refluks-zoladka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.