Jak radzić sobie z agresją w małżeństwie?

Witam. Mój mąż wywodzi się z rodziny alkoholowej (jego ojciec jest alkoholikiem). Niestety mój mąż uważa, ze jak nie może czegos wyegzekwować dobrocią i proszeniem to musi „siłą”. Potrafi wyszarpnąć mi telefon z ręki, albo inne rzeczy, a jak się przeciwstawiam to mówi, ze uderzy mnie jak czegos nie zrobię. W naszym związku była nadmierna kontrola mojej osoby, stylu ubierania się i malowania już od początku...kiedyś, jak powiedziałam o tym, ze miałam o jednego więcej chłopaka w swoim życiu, to mąż podszedł do mnie ze złością i złapał mnie za włosy. Niby nie mocno, ale jednak. Nie potrafi spokojnie rozmawiać, tylko jak mam inne zdanie to krzyczy i wyklina. Chodzimy na terapie, ale terapia nic nie daje. Czy jest taka możliwosc ze z czasem zamiast straszenia, ze mnie uderzy, jak czegos nie zrobię, co mi skaże- po prostu uderzy mnie ? Czy jeśli terapia nic nie daje(jesteśmy po 4 spotkaniach i nie ma żadnej poprawy) powinnam przemyśleć zakończenie małżeństwa ? Mąż straszy mnie, ze jeśli odejdę, to zrobi ze mnie niepoczytalna osobę i odbierze dziecko. Dziękuje za odpowiedzi .

Witam serdecznie.

Nie wiem,czy Pani sygnalizowała terapeucie dalszą przemoc w związku,bowiem taki czynnik powinien być ustalony w ramach wstępnego kontraktu,jako zakazany i przerywający terapię.Pozostają sesje indywidualne dla Pani ,wraz z pomocą w rozstaniu z szantażującym mężem,albo rozpoczęciem terapii w ośrodku uzależnień,czy instytucjach zajmujących się przemocą domową , włącznie z ośrodkami pomocy społecznej.Może taki nakaz wydać również sąd. Ze swej strony jestem w stanie pomóc wyłącznie online /messenger/i...odpłatnie.

Pozdrawiam i proszę się nie bać.